فانیکس | سایت سرگرمی - تفریحی - آموزشی

توصیه های مفید برای مراقبت از موها در پاییز

توصیه های مفید برای مراقبت از موها در پاییز,مراقبت از موهای رنگ شده,مراقبت از موها,مراقبت از موهای آسیب دیده,مراقبت از موهای خشک,مراقبت از موهای بلند,مراقبت از موهای فر,مراقبت از موهای کاشته شده,مراقبت از موهای کراتینه شده,مراقبت از موهای چرب,مراقبت از موهای فر شده,مراقبت از موی آسیب دیده,مراقبت از موهاي آسيب ديده,نگهداری از موهای آسیب دیده,مراقبت از موهای خشک و آسیب دیده,مراقبت از موهای خشک و فر,مراقبت از موهای خشک وشکننده,مراقبت از موی خشک و شکننده,مراقبت از مو خشک,مراقبت از موی خشک,

چگونه در آستانه پاییز از موهای مان مراقبت کنیم؟ آیا می‌دانستید فصل پاییز ممکن است برای موهای شما یک خطر بزرگ باشد؟ تغییرات آب و هوا می‌تواند به طور جدی مو‌های‌تان را به‌هم

توصیه های مفید برای مراقبت از موها در پاییز

توصیه های مفید برای مراقبت از موها در پاییز 201

توصیه های مفید برای مراقبت از موها در پاییز

چگونه در آستانه پاییز از موهای مان مراقبت کنیم؟

آیا می‌دانستید فصل پاییز ممکن است برای موهای شما یک خطر بزرگ باشد؟ تغییرات آب و هوا می‌تواند به طور جدی مو‌های‌تان را به‌هم بریزد، هم رنگش و هم بافتش را‌. ما به شما در این متن می‌گوییم که چه تغییراتی باید انجام دهید تا مو‌های‌تان در پاییز همچنان شاداب به نظر برسد‌.

 

رطوبت را بیشتر کنید‌.

صحبت در این‌باره را با یک پرسش آغاز می‌کنیم. آیا با پوست خشک و خارش آن که با سرد شدن هوا آشکار می‌شود، آشنا هستید‌؟ این موضوع در مورد مو‌های‌تان هم صادق است‌. تغییر فصل از تابستان به پاییز‌، زمانی است که باید ماسکی برای مو‌های‌تان استفاده کنید یا شامپو و نرم‌کننده خود را تغییر دهید تا مو‌های‌تان بتواند خود را با این تغییرات آب و هوا‌یی وفق دهد‌. به دنبال مواد مرطوب‌کننده‌ای باشید تا رطوبت مو‌های‌تان حفظ شود‌.

 

استفاده از ترکیبات طبیعی

نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید این است که با استفاده از ترکیبات تمام طبیعی‌، جلوی خشک شدن بیشتر مو‌های خود را بگیرید‌. به گفته متخصصان پوست و مو، مواد طبیعی راه‌حل اصلی این مشکل هستند‌، زیرا مانند مواد شیمیایی و الکلی روغن مو‌های‌تان را از بین نمی‌برند‌. پیشنهاد آنها این است برای مرطوب کردن بیشتر موها از مواد طبیعی‌، ماسک ویژه روغن درمانی کراتین استفاده شود.

تارهایی با رنگ تیره‌تر

تابستان یعنی با مو‌هایی که زیر دست آفتاب بوده‌اند‌‌! آیا می‌دانستید تیره کردن مو باعث می‌شود تا مو در برابر تغییرات آب و هوایی فصل پاییز مقاوم شود؟

 

حجم‌دهنده‌ها

با سردی هوا‌، رطوبت موها کمتر شده و باعث لختی مو‌ها می‌شود‌. استفاده از تقویت‌کننده به همراه اسپری حجم‌دهنده برای تقویت ریشه‌ها البته به میزان لازم کمک خوبی به بهتر شدن موهای شما در فصل پاییز می‌کند.

 

استفاده از شامپوی پاک‌کننده

 

به یاد داشته باشید تابستان می‌تواند پسماند‌های زیادی را در ناحیه ریشه موهای‌تان به جا بگذارد ‌‌مثل اسپری نمک‌، ضد آفتاب و ماسه که همه باعث چرب و سست شدن ریشه مو می‌شوند‌. بهتر است فصل جدید را با سم‌زدایی سرتان آغاز کنید‌؛ با استفاده از یک شامپوی پاک‌کننده به صورت یک بار در هر ۲هفته‌. البته نکته‌ای که درباره شامپوهای پاک‌کننده باید بدانید این است که این شامپو‌ها برای مو‌های رنگ کرده مناسب نیستند‌، زیرا رنگ آن‌ها را از بین می‌برند‌. بنابراین استفاده از شامپوهای پاک‌کننده فقط برای مو‌های رنگ نشده پیشنهاد می‌شود.