فانیکس | سایت سرگرمی - تفریحی - آموزشی

طرز تهیه خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت

طرز تهیه خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت,دستور تهیه خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت,دستور پخت خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت,طرز تهیه خورشت قیمه,دستور تهیه خورشت قیمه,دستور پخت خورشت قیمه,طرز تهیه خورشت قیمه با قارچ,دستور تهیه خورشت قیمه با قارچ,دستور پخت خورشت قیمه با قارچ,خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت,خورشت قیمه,خورشت قیمه با قارچ,خورش قیمه با قارچ بدون گوشت,خورش قیمه با قارچ,خورش قیمه,خورش,خورشت,فانیکس,سایت سرگرمی تفریحی آموزشی,funix,

هنر  و مهارت یک آشپز دانا این است که غذا ها را هم سالم بپزد هم لذیذ. اگر شما هم فکر می کنید فقط گوشت غذاها را خوشمزه می کند، قیمه با قارچ را امتحان کنید. مواد لازم براي 2 نفر: 1 عدد پیاز متوس

طرز تهیه خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت

طرز تهیه خورشت قیمه با قارچ بدون گوشت 135

هنر  و مهارت یک آشپز دانا این است که غذا ها را هم سالم بپزد هم لذیذ. اگر شما هم فکر می کنید فقط گوشت غذاها را خوشمزه می کند، قیمه با قارچ را امتحان کنید.

طرز تهیه خورش قیمه با قارچ بدون گوشت

مواد لازم براي 2 نفر:

1 عدد پیاز متوسط

250 گرم لپه

2 ق س روغن ( یا روغن زیتون )

300 -250 گرم قارچ

2 ق س رب گوجه فرنگی

1 پیمانه آب گوشت

1 ق س زعفران دم کرده

1 عدد سیب زمینی درشت

نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به میزان لازم

1 ق چ دارچین

روغن سرخ کردنی به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

1. پیاز را پوست کنده ، نگینی خرد کنید. در قابلمه ای مناسب روغن ریخته، روی حرارت بگذارید و پیاز را در روغن تفت دهید تا سبک شود.

2. لپه را به پیاز داغ بیفزایید. حالا زردچوبه و فلفل را اضافه کنید و همراه مواد تفت دهید. یک پیمانه آب یا  اگر رسما گیاهخوار نیستید،آب گوشت را به قابلمه اضافه کرده، در آن را ببندید تا با حرارت ملایم لپه بپزد. 

3. قارچ ها را بشویید و اگر درشت بود، به چهار قسمت برش بزنید. قارچ را هم به بقیه مواد بیفزایید.

4. سیب زمینی را خلالی خرد کنید. آنها را در روغن سرخ کنید و کناری بگذارید. وقتی از پخت لپه مطمئن شدید، رب را در مقدار کمی روغن تفت داده و به همراه نمک به خورش بیفزایید.

5. مقداری سیب زمینی سرخ شده را برای تزئین بردارید و بقیه را به خورش اضافه کنید. حالا دارچین و زعفران را هم اضافه کنید تا خورش مزه دار شود.