فانیکس | سایت سرگرمی - تفریحی - آموزشی

طرز تهیه بلدرچین با سس آناناس

طرز تهیه بلدرچین سرخ شده,طرز پخت بلدرچین سرخ شده,طرز تهیه بلدرچین خوشمزه,طرز پخت بلدرچین خوشمزه,طرز تهیه بلدرچین شکم پر,طرز تهيه بلدرچين شكم پر,طرز پخت بلدرچین شکم پر,طرز تهیه ی بلدرچین شکم پر,طرز تهیه بلدرچین در فر,طرز پخت بلدرچین در فر,طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر,طرز تهیه ی بلدرچین در فر,طرز تهیه بلدرچین کبابی,طرز تهیه بلدرچین کباب,طرز تهیه ی کباب بلدرچین,طرز تهيه كباب بلدرچين,طرز پخت کباب بلدرچین,طرز پخت بلدرچین کبابی,روش تهیه کباب بلدرچین,طرز تهیه بلدرچین سوخاری,

معمولا مادرهای سنتی بلدرچین ها را به همان سبکی که مرغ درست می کنند، طبخ می کنند. مثلا شبیه همان مرغ و آلوی معروف! اما در اینجا روشی دیگری به همراه سس آناناس را به شما آموزش می دهیم.   مواد لا

طرز تهیه بلدرچین با سس آناناس

طرز تهیه بلدرچین با سس آناناس 271

طرز تهیه بلدرچین با سس آناناس

معمولا مادرهای سنتی بلدرچین ها را به همان سبکی که مرغ درست می کنند، طبخ می کنند. مثلا شبیه همان مرغ و آلوی معروف! اما در اینجا روشی دیگری به همراه سس آناناس را به شما آموزش می دهیم.

 

مواد لازم برای بلدرچین با سس آناناس:

 بلدرچین  6 عدد
برگ بو  2 عدد
 پودر تخم گشنیز 1/4 قاشق چایخوری
 فلفل سیاه 1/8 قاشق چایخوری
روغن کنجد 1/4 پیمانه
کمپوت آناناس یا میوه آناناس خرد شده 1/2 پیمانه
آرد نشاسته ذرت 1/2 قاشق چایخوری
زعفران حل شده در آب 1 قاشق چایخوری
آب آناناس 2 پیمانه
کره 25 گرم
پودر پیاز 2 قاشق چایخوری
سیر 1 حبه

روش تهیه بلدرچین با سس آناناس:

کره و روغن کنجد را روی حرارت قرار دهید تا کره آب شود؛ سپس پودرتخم گشنیز، سیر خرد شده و پودر پیاز را اضافه کنید.

بلدرچین‌ها را نیز اضافه کرده و کاملا سرخ کنید. سپس آب آناناس، برگ بو، فلفل سیاه و زعفران آب‌کرده را اضافه کنید و به مدت 40 الی 45 دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید تا بلدرچین‌ها بپزد.

در اواخر پخت آناناس‌های خرد شده و 2/1 قاشق چایخوری نشاسته را که درون آب سرد حل کرد‌ه‌اید (4/1 پیمانه آب سرد) به بلدرچین‌ها اضافه کنید و بگذارید تا خوراک به غلظت برسد. سپس در ظرف موردنظر بریزید.