فانیکس | سایت سرگرمی - تفریحی - آموزشی

طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی

طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی,خوراک بلدرچین طرز تهیه,طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر,خوراک بلدرچین در فر,خوراک بلدرچین با سس پرتقال,خوراک بلدرچین شکم پر,خوراک بلدرچین روی گاز,خوراک بلدرچین با برنج,طرز تهيه خوراك بلدرچين,روش تهیه خوراک بلدرچین,طرز تهیه ی خوراک بلدرچین,طرز پخت خوراک بلدرچین,طرز تهیه خوراک بلدرچین,دستور پخت خوراک بلدرچین,طرز تهيه غذا با بلدرچين,طرز تهیه غذا با بلدرچین,طرز تهيه غذا با گوشت بلدرچين,خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی,آموزش تهیه خوراک بلدرچین,دستور تهیه خوراک بلدرچین,

خوراک یکی از غذاهایی است که در تهیه آن میتوانیم کلی از خودمان خلاقیت به خرج دهیم. میتوانیم کلی مواد مختلف به آن اضافه و یا یک سری مواد را از آن حذف کنیم. در این مطلب میخواهیم نهایت استفاده را از سبزیج

طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی

طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی 164

خوراک یکی از غذاهایی است که در تهیه آن میتوانیم کلی از خودمان خلاقیت به خرج دهیم. میتوانیم کلی مواد مختلف به آن اضافه و یا یک سری مواد را از آن حذف کنیم. در این مطلب میخواهیم نهایت استفاده را از سبزیجات تابستانی در تهیه یک خوراک خوشمزه بکنیم.

طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات تابستانی

مواد لازم براي 2 نفر:

2 /1 پیمانه لوبیاچیتی پخته

2 /1 پیمانه ذرت پخته

2 /1 پیمانه نخود سبز پخته

2 /1 پیمانه هویج نگینی پخته

2 /1 پیمانه لوبیا سبز پخته

2 /1 پیمانه آب مرغ

4 عدد بلدرچین

2 ق س پیازداغ

1 ق س رب گوجه‌فرنگی

به میزان لازم نمک و فلفل

به میزان لازم روغن

 

طرز تهیه:

1.   ابتدا بلدرچین ها را با نمک و فلفل مزه دار کنید و آنها را داخل یک ظرف مناسب به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

2.  پیازداغ را داخل یک قابلمه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا رب را داخل آن بریزید و کمی تفت دهید تا رنگ رب باز شود، سپس آب مرغ را اضافه کنید و صبر کنید تا جوش بیاید.

3. در این مرحله ذرت، نخود سبز، هویج، لوبیا سبز و لوبیاچیتی را داخل قابلمه بریزید. به میزان لازم نمک و فلفل هم به مواد بزنید و آنها را خوب باهم مخلوط کنید.

4. در این میان در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا بلدرچین‌ها را داخل آن سرخ کنید. بعدازآنکه سرخ شدند، آنها را داخل قابلمه بریزید تا همراه سبزیجات بپزند و آب سبزیجات هم غلیظ شود.

5. بعدازآنکه خوراک جا افتاد آن را با نان و لیموترش سرو کنید.

 

يه جور ديگه:

این خوراک فاقد چربی است. اگر دوست دارید کمی چرب شود 2 قاشق روغن و زیتون به آن اضافه کنید.

برای تهیه این خوراک از هر نوع سبزیجاتی که تمایل دارید، می توانید استفاده کنید.